czwartek, 14 czerwca 2012

Lesson 1 Jak oszukać umysł ?No właśnie, jak? Jak się uczuć i jednocześnie uniknąć przykrego uczucia "pokrzywdzenia przez los" bo musimy się uczyć. Ja mam na to jedno rozwiązanie: ucz się mimochodem. 
Uwielbiam ubrania i kosmetyki, ale jednocześnie muszę ciągle polepszać stan mojej znajomości języka angielskiego. Żyjemy w takich czasach, że jest to nieuniknione. Staram się więc łączyć przyjemne z pożytecznym i czytając przyjemne rzeczy, uczę się nowych słówek i struktur. Ten blog ma mi w tym pomóc, a może przyda się też komuś jeszcze:) 

No więc jak oszukać mózg? 
Ja zaczynam od dawki dobrego akcentu w postaci filmów na youtube, oczywiście nie będę się unieszczęśliwiać nudnymi wykładami never;) 
Lubię słuchać Fleur de Force i jej uroczych recenzji kosmetyków, fajnych zakupowych haul*i świetnej paplaniny, która znakomicie nastawia mózg na tryb: english language . 

Jak już jesteśmy tak melodyjnie nastawieni na ton angielski warto coś poczytać na głos, próbując oczywiście odtworzyć akcent Fleur:D Tutaj pojawia się cała masa blogów i stron w języku angielskim. Ja lubię zajrzeć do Musings of a Muse i poczytać o nowościach kosmetycznych. Tak sobie czytając oczywiście łatwo trafić na nowe słówka, jestem więc uzbrojona w karteczki na które zapisuję nowe słowa, odnajduję je głównie na Cambridge Dictionary najbardziej go lubię ponieważ podaje dużo przykładów i można odsłuchać wymowę słowa. Jeżeli nie rozumiem opisu, wtedy szukam polskiego tłumaczenia na licznych słownikach on line. 

I tutaj pojawia się etap, który dla naszego samopoczucia może nie być najprzyjemniejszy, ale jest niezwykle ważny. Karteczki z nowymi słowami kładziemy przy łóżku, przed snem je przeglądamy-pierwszego dnia zupełnie na luzie, kolejnego dnia próbujemy czytając znaczenie polskie przypomnieć sobie angielską wersję. Sięgamy po kartki następnego dnia i próbujemy wersji de lux, pierwsza kolejka: z polskiego na angielski, druga kolejka: odwrotnie. Po takim trzydniowym maratonie, odkładamy słowa i wracamy do nich po tygodniu, albo kiedy nam się przypomni, byle nie za późno. Powtarzamy zabawę i przyznajemy sobie punkty:D Metoda działa, nie jest obciążająca, zajmuje 5 minut przed snem, a jeżeli powrócimy do słówek po jakimś czasie, powinniśmy je pamiętać.

Po co ta gwiazdka przy haul- co to słowo właściwie oznacza? Mój ulubiony słownik pokazuje iż to słowo związane jest z ilością złowionych ryb:)
Przykład użycia: Fishermen have been complaining of poor hauls all year. Chyba słowik Cambridge jeszcze nie słyszał o zakupowym haul'u. 

See you soon, bye:)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

10 komentarzy:

 1. Fajna notka;)
  Pozdrawiam i zapraszam
  http://cherrylassie.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 2. nie da sie uniknąć tego przykrego uczucia ;(

  Zapraszam http://aleeexsmile.blogspot.com/ * - trochę o Euro, z innej, dziewczęcej perspektywy

  OdpowiedzUsuń
 3. oj można je troszkę zagłuszyć;) pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bradzo pozytywny wpis i super porady.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się Twoje podejście do języka i przy okazji odkryłam fajny blog:)
  Nie znałam akurat Musings of a Muse :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak Muse jest bardzo fajna, dużo publikuje, ale zawsze pokazuje nowości i różnorodne kosmetyki:)

   Usuń
  2. Masz rację, przejrzałam sobie pobieżnie zawartość i będę zaglądać :)
   Czasami jest za dużo tego wszystkiego;)

   Usuń
 6. Podobają mi się te metody :)

  OdpowiedzUsuń

Thank you for your time:)